EDUNEWS.PL: PRZYGODA NIEDŹWIADKA A TIK NA LEKCJI
Podstawa programowa dla I i II etapu edukacji zawiera zapisy, że nauczyciel powinien organizować zajęcia w taki sposób, by uczniowie mieli możliwość zdobywania umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi na różnych przedmiotach. Często nauczycielom wydaje się, że jest to bardzo skomplikowane, wymaga specjalnych zabiegów i stworzenia jakichś niewiarygodnych warunków, by sprostać temu zadaniu. Nauczyciele myślą, że takie zajęcia muszą odbywać się w pracowni komputerowej, albo każdy uczeń powinien dysponować własnym sprzętem, że praca z komputerem, laptopem, czy tabletem ma trwać całe 45 minut
Nowela.pl: L’évaluation en classe de français langue étrangère, 23.04.14, Lublin.
Dla każdego z uczestników przewidziano
pakiet materiałów promocyjnych i gadżetów
oraz certyfikat uczestnictwa!
Goethe-Institut: Konkurs – Mistrzowie Dryblingu III, do 23.05.14.
Projekt „Mistrzowie Dryblingu” wykorzystuje fascynację młodych ludzi piłką nożną i proponuje nieformalne uczenie się oraz nauczanie języka niemieckiego. Poprzez ruch, aktywności na świeżym powietrzu oraz nawiązanie do sportów masowych z jednej strony wywołuje i wzmacnia pozytywne skojarzenia z językiem niemieckim, z drugiej zaś przyczynia się do rozpowszechnienia zdrowego i aktywnego stylu życia. W tym projekcie połączenie piłki nożnej i języka niemieckiego zachęca uczniów do nauki języków obcych. Poprzez sport i zabawę uczniowie zostają zmotywowani do nauki.
EDUNEWS.PL: E-PORTFOLIO SPRZYJA UCZENIU SIĘ
Jednym z narzędzi stosunkowo mało jeszcze popularnym w Polsce jest e-portfolio. Współcześnie rozumiane jest jako zamieszczony w sieci, wizualny zbiór dokonań, doświadczeń i osiągnięć, służący do profesjonalnego zaprezentowania się przed potencjalnym pracodawcą. To niewątpliwie ważna funkcja tego nowoczesnego i coraz bardziej popularnego narzędzia. Ale nie jedyna. E-portfolio może pełnić jeszcze inną rolę, ważną szczególnie dla rozwijania kompetencji uczenia się
Il Ponte & Via Giulia: V Noc Języków, 13.04.14, Kraków.
V Noc Języków. Jest to impreza dla wszystkich, którzy uczą się języków obcych, a także dla tych, których pasjonuje bogactwo kultur wszystkich kontynentów.
EDULAB i DANSOVIA: Taneczno - technologiczny konkurs dla szkół i przedszkoli, zapisy trwają.
The School Dance 2014 to pierwsze międzynarodowe wydanie konkursu, który przez ostatnie lata zawładnął sercami i umysłami uczniów na Słowacji. W trzeciej edycji konkursu biorą udział także uczniowie z Czech i Polski.
EF Education First: Międzynarodowy konkurs Global Intern, zapisy do 19.04.14.
To już piąta edycja konkursu Global Intern organizowanego przez EF Education. Biorą w nim udział studenci z całego świata, marzący o podróżach i zdobywaniu doświadczeń w międzynarodowych środowiskach. Główną nagrodą jest trzymiesięczny staż z wynagrodzeniem, który pomoże zrealizować te aspiracje. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkurs został przedłużony.
Goethe-Institut: Feo Aladag w rozmowie: Film, który musiał się ze mnie wydostać
Film świętuje premierę – choć ma już trzy lata. Do 8 czerwca 2014 film Obca w reżyserii Feo Aladag można bezpłatnie obejrzeć w internecie. To wyróżnienie to duża radość dla reżyserki. W wywiadzie opowiada nam o reakcjach na film, o piractwie i Dniu Kobiet.
|