EDUNEWS.PL: O SKUTECZNOŚCI NARZĘDZI TIK W EDUKACJI
Skuteczność edukacji jest (powinna być) oczkiem w głowie nauczycieli, dyrektorów i szkoły. Pisze się i mówi o niej oraz o jakości kształcenia wiele od szeregu lat. A ich wartość spada. Jak podnieść efektywność kształcenia? Czy skuteczność szkoły poprawi stosowanie nowoczesnych technologii TIK? Czy one aktywizują uczniów we właściwym kierunku? Czy motywują do pracy i wysiłku oraz poprawią jej jakość i skuteczność?
British Council i Multikino: Brytyjski teatr na dużym ekranie
British Council i Multikino rozpoczynają drugi sezon współpracy przy organizacji pokazów brytyjskich sztuk teatralnych na ekranach kin w całej Polsce. Pokazy dają polskiej publiczności możliwość uczestnictwa w retransmisjach najlepszych spektakli z repertuaru słynnych scen brytyjskich, w tym: National Theatre, Royal Opera House oraz English National Opera.
Promentis: Jak profesjonalnie i bezstresowo uczyć dorosłych; 31.08.14, Rzeszów.
MOTYWUJ, KONTRAKTUJ I WYGRYWAJ – CZYLI JAK PROFESJONALNIE I BEZSTRESOWO UCZYĆ DOROSŁYCH
Warsztaty adresowane są do początkujących lektorów, absolwentów i studentów kierunków językowych, jak również do wszystkich osób, które rozpoczynają swoją przygodę z nauczaniem.
Goethe-Institut: Wehikuł czasu – W rubryce „Na styku“ o zaskakujących i fascynujących skansenach.
Za skansenami – podobnie jak za muzeami regionalnymi – ciągnie się opinia miejsc skrajnie nudnych. Jak bardzo jest to opinia krzywdząca, może nas przekonać Skansen Regionalny z Miasteczkiem Galicyjskim w Sądeckim Parku Etnograficznym. Za tą dość długą nazwą kryje się jedno z najbardziej zaskakujących i fascynujących miejsc, na jakie możemy się natknąć podczas zwiedzania Sądecczyzny.
EDUNEWS.PL: SIEDEM TRENDÓW W E-LEARNINGU
Od kilku miesięcy w cyklu Wiedza 3.0 prezentowane są wypowiedzi ekspertów zajmujących się na co dzień e-learningiem. Prezentacje dotyczą m.in. najnowszych trendów w zdalnym nauczaniu. Co wynika z tych rozmów?
MNODN: Emisja głosu dla nauczycieli, 26.08.14, Kraków.
Cele:
Rozpoznanie własnych umiejętności. Poznanie najczęściej popełnianych i najtrudniej usuwalnych błędów w posługiwaniu się głosem
Poznanie ćwiczeń wzmacniających aparat mowy i aparat oddechowy
Poznanie przyczyn powstawania trudności w posługiwaniu się głosem u osób pracujących głosem zawodowo
Poznanie zależności między właściwą postawą ciała a sprawnością aparatu głosowego
Poznanie zależności między poprawnym oddechem a umiejętnościami fonacyjnymi.
Utrwalanie ćwiczeń wspierających umiejętności mimiczne pomocne w posługiwaniu się głosem
Nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem i napięciem aparatu głosowego przez stosowanie właściwych nawyków mimicznych
EDUNEWS.PL: POMYŚLEĆ NIGDY NIE ZASZKODZI (2)
Czy można zaplanować, iż będzie się twórczym? Picasso poświęcił wiele lat praktyki doskonalenia sztuki zwykłego szkicowania. Na początku musiał opanować podstawy umiejętności technicznych by móc przejść do innowacji. Beethoven swoje kompozycje przepisywał dziesiątki razy. Coś co zapowiadało się na arcydzieło – rozpoczynało się jako zwykły szkic. Thomas Edison powiedział „Geniusz to dziewięćdziesiąt dziewięć procent potu i jeden procent natchnienia”. Istotna bardzo jest tu również motywacja
NaukaBezGranic: Ostatnie miejsca na Warsaw Summer School, 26-29.08.14. 2014
NaukaBezGranic zaprasza do uczestnictwa w szóstym wydaniu szkoleń metodyczno-kulturowych Warsaw Summer School 2014 dla nauczycieli i lektorów języka angielskiego. W tym roku mamy dla Państwa cztery dni metodyki i kultury brytyjskiej w jednym, a naszym motywem przewodnim będzie kreatywność.
|